KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13005261
nr 1300 5261
Ragnar Alyre
(1894-1975), Sverige
Blandteknik, Signerad, träd, 38x27 cm
Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
måndag 13 januari 2020
kl 20:06:18
Ragnar Alyre
Läs mer om Ragnar Alyre